firma budowlana

firma budowlana

W jaki sposób ocenialiście wiarygodność firm z branży budowlanej i jak podchodzicie jakościowo do realizacji większych inwestycji infrastrukturalnych?

Kitas

Posty: 3

 
Mnie bawi to, że wiele ludzi chce zaoszczędzić robiąc jakieś skomplikowane prace we własnym zakresie, z sąsiadami, czy już mitycznym szwagrem, a później płacisz za poprawki dwa razy więcej niż przy standardowym zamówieniu. Już tyle razy to widziałem, a i tak dalej się dziwię.

Grabow12

Posty: 4

 
Możesz jeszcze uwzględnić kalkulator budowlany, jak masz coś mniejszego, mocno specjalistycznego do zrobienia.

kuBawodzu

Posty: 11

 
Przy dużych inwestycjach drogowych pracuje AnaBud na pewno i to w całym kraju ich widać w ostatnich latach. Dobrze sobie radzą z bardziej skomplikowanymi odcinkami i nawet więksi inwestorzy powierzają im takie zadania. Pytaj o Zbigniewa Boguckiego od nich, wszystko Ci nakreśli, w tym możliwości współpracy na dzień dzisiejszy. Według mnie sprawdzeni ludzie, a dysponują nieprawdopodobną wręcz bazą sprzętu.

aminotos

Posty: 4

 
Myślę, że inwestorzy popełniają ten błąd, że za bardzo się śpieszą i nie robią w ogóle porównania konkurencji. Ogólnie to polecam generalne wykonawstwo z potwierdzeniem jakości, dopełnieniem formalności i kwestii pobocznych. Nie martwisz się niczym.

Lupusx

Posty: 7

 
Popracuj dobrze nad harmonogramem, specyfikacją prac, żeby nie pozostawiać budowlańcom żadnych wątpliwości. Nie ma nic gorszego od wytycznych, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

kwinto

Posty: 6

 
Zobacz, jak wygląda dostarczenie produktów, materiałów na budowę. Lepiej wszystkie sprawy powierzyć wykonawcy ze względów logistycznych. Faktury zbieraj :)

Czarek

Posty: 6

 
Niektóre firmy prowadzą ludzie bez wykształcenia budowlanego. Osobiście takich zawsze unikałem, bo nie do końca ogarniają bardziej skomplikowane kwestie.

Klara323

Posty: 4

 
Jak będziesz miał problemy z komunikacją to od razu rezygnuj. Nie ma nic gorszego niż brak odpowiedzi od ekipy przez powiedzmy kilka dni, kiedy musisz mieć pewność, że jakiś etap został zakończony.

TomekK

Posty: 7